KONTAKTY

Jakama - Green Energy
Podkoreňová 32
977 01 Brezno, Slovensko
tel: +421 905 318 162, +421 915 240 535
info@jakama-ge.sk

NOVINKY

arr3Regulátor ohrevu Nectar SUN 2.4kW s WifiNašu ponuku systémov pre ohrev TÚV rozširujeme o inteligentnú novinku - Nectar SUN 2.4kW Na... arr3Do ponuky pridávame "Chatkové systémy"Ponuku našich systémo v sme práveli rozšírili o "Chatkové Systémy" 01-04 s výhradne lítiovým... arr3Fotovoltaické panely - CHN255-60P 255WpFotovoltaické panely CHN255-60P 255Wp - doskladnené. K dispozícii priamo v Brezne máme viac než... arr3AL profily znovu skladom04.10.2016 Obľúbené hliníkové profily v dĺžkach 4 metre a 6 metrov máme znovu skladom. Profily je... arr3Rozširujeme ponuku setov ohrevu TÚV NectarSUN - 4,5kWp a 6kWp03.10.2016 Vzhľadom na dopyt, rozširujeme ponuku ohrevu TÚV fotovoltaikou o ďalšie dva sety 4,5kWp...

» Čo je sieťový systém?
Čo je sieťový systém?


Sieťové elektrárne - On-grid

 

 

 

 

 

Zloženie systému:

1. Fotovoltaické moduly

2. String Box a solárne káble

3. Napäťový striedač

4. AC, DC ochrana a elektromer

 

 

 

 

On-grid systém
je priame zapojenie (prifázovanie) fotovoltaickej elektrárne pomocou napäťového striedača do verejnej distribučnej sústavy, alebo rozvodu el. sústavy v objekte (rodinný dom, priemyselná budova, atd. ) na ktorom sa fotovoltaická elektráreň nachádza. V tomto prípade je elektrická energia priamo spotrebovávaná v objekte napojenia. Prebytok el. energie je dodaný a odpredaný do DS, s tzv. zeleným bonusom.


Zloženie systému


1. Fotovoltaické moduly
Medzi najdôležitejšie súčasti Sieťovej elektrárne patrí fotovoltaický článok (modul, panel), ktorý priamo premieňa slnečné žiarenie na elektrickú energiu. Základom PV článku je kremík, ktorý podľa obsiahnutia a štruktúry delí panely na amorfné (tenkovrstové), polykryštalické a monokryštalické.

 

 

 

 

 

 


2. String Box
Zariadenie určené pre pospájanie, istenie a odpojenie jednotlivých reťazcov fotovoltaických článkov

 

 

 

 

 

 

 


3. Napätový striedač
Striedač je zariadenie, ktoré premieňa jednosmerné DC napätie z fotovoltaických článkov na striedavé AC napätie (1-fázové alebo 3-fázové) a dodáva ho cez elektromer do DS.

 

 

 

 

 

 

 


4. Ochrana DC/AC
Neoddeliteľnou súčasťou každého systému je ochrana AC aj DC.
Ďalšou dporučenou ochranou je bleskozvod, určený prevažne pre stredné a veľké systémy.

 

OTQwYzU5