Úvod »» Nectar SUN PVHC-10A1K5


    

Nectar SUN PVHC-10A1K5

Fotovoltaický regulátor priameho ohrevu TÚV


0x

 

Číslo produktu: PVHC -10A1K5
naša cena bez DPH : 331,67 Eur (8 560,65 CZK)
naša cena s DPH (20 %):
398,00 Eur (10 272,78 CZK)

NECTAR SUN

 

NECTAR SUN je vysokoefektívny spôsob ohrevu vody s použitím fotovoltaických ponelov. Integrovaná technológia MPPT, umožňuje maximálne využitie slnečnej energie a to na úrovni 99% a viac.

Nectar SUN vykurovací systém je tak jednoduchý, ako je to len možné. Systém sa skladá z fotovoltaických panelov (FV), Nectar SUN regulátora a už nainštalovaného elektrického ohrievača vody/kotla. Regulátor je v podstate možné pripojiť na všetky elektrické ohrievače, ktoré sú v domácnosti k dispozícii. Zariadenie sa pripája priamo k ohrievaču, bez toho aby sa zmenilo existujúce elektrické vedenie. Tým sa zabráni dodatočným nákladom, ktoré sú spojené  s modernizáciou už existujúceho systému ohrevu vody. Minimálny počet komponentov, zaisťuje spoľahlivosť celého systému a účinnosť 99 %.To umožňuje minimalizovať náklady na ohrev vody až o 70%.

 

 

 

NECTAR SUN dokáže pokryť až 70% energie na prípravu teplej vody

 

 

Bežná rodina spotrebuje v priemere 200 l teplej vody denne. Mesačne to stojí približne 60 EUR, čo je 720 EUR ročne. Nectar SUN Vám môže ušetriť až 500 EUR za rok a zastaviť tak závislosť na energiách, ktorých ceny sú neustále rastúce. Tak v priebehu životnosti panelov, môžete ušetriť viac ako 15 000 eur (životnosť fotovoltaických panelov je 30 rokov a viac)!

 

Základné vlastnosti:
 

- vysoká účinnosť, až 99%

- takmer bezúdržbová prevádzka

- rýchla a jednoduchá montáž

- možnosť pripojenia na už existujúci AC ohrievač/bojler

- vyššie energetické zisky hlavne v nepriaznivých podmienkach oproti termickým panelom, nakoľko pri zamračenej oblohe termické panely neprodukujú teplo. Fotovoltaický systém spoločne s regulátorom Nectar Sun pracuje aj v takomto prípade na výkon 10-20%.

- rýchla premena svetelnej energie na tepelnú. Táto premena nastáva takmer okamžite po dopadnutí svetla na fotovoltaický panel.

- prehľadný LCD displej zobrazujúci prevádzkové stavy (teplota, výkon, napätie, prúd, čas atď. + počítadlo výnosov)

- možnosť nastavenia teplôt v režimoch (deň, noc a klasický režim z FV).

- tichá komfortná prevádzka

- systém neobsahuje žiadne pohyblivé prvky

- plne automatická prevádzka bez nutnosti odpúšťania vody

 

 

Systém NECTAR SUN sa skladá z

 

1. Fotovoltaické panely. Menia slnečnú energiu na jednosmerný prúd. V závislosti na inštalácií sa najčastejšie používa systém zložený zo 4 až 6 kusov 250W panelov. Panely sú zapojené do série. Maximálne jednosmerné napätie je 230VDC a maximálny prúd 10A.

2. Nectar SUN regulátor. Srdcom je mikrokontrolér s MPPT technológiou, ktorý za pomoci DC/DC meniča riadi tok energie a činnosť  vykurovacieho telesa. Nectar SUN regulátor sleduje teplotu a kontroluje čas ohrevu.

3. Ohrievač vody (bojler). Nectar SUN je pripojený na ohrievač vody s elektrickou špirálou. Fotovoltaické panely s výkonom 1kWp (4x250W) sú najúčinnejšie s 3-3,5KW vykurovacím telesom a 1,5kWp (6x250W) fotovoltaických panelov s 2-2,5 KW vykurovacím telesom. V bojleri je potrebná jímka, do ktorej sa umiestni čidlo regulátora.

4. 230VAC sieť. Sieťové napájanie je potrebné pre Nectar Sun a tiež pre bojler v prípade, že teplota vody je nízka a slnenčný osvit nie je k dispozícii.

 

Video:


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.

NTg2MDgy